چگونه مهتابی ال ای دی را نصب کنیم؟

لامپ های مهتابی فلورسنت به طور سنتی برای بسیاری از مکان های تجاری که به دنبال راه حلی برای روشنایی کارآمد هستند،به دلیل کارایی و طول عمرشان، سالهاست که یکی از گزینه های نورپردازی محبوب بوده اند. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی LED، بسیاری از مردم اکنون به فکر تبدیل لامپ های مهتابی فلورسنت معمولی خود به چراغ های مهتابی LED هستند. در ادامه به بررسی فرآیند تبدیل لامپ های مهتابی فلورسنت معمولی به مهتابی LED می پردازیم و دستورالعمل های گام به گام نصب لامپ های مهتابی ال ای دی هم بر روی دیوار و هم در سقف را ارائه می دهیم.

آیا می توان مهتابی فلورسنت را به مهتابی LED تبدیل کرد؟

قبل از پاسخ به سوال اینکه آیا می توان مهتابی فلورسنت را به مهتابی LED تبدیل کرد باید بگوییم مهتابی های LED به گونه ای طراحی شده اند که یک جایگزین قابل اعتمادتر و کارآمدتر از نظر انرژی نسبت به مهتابی های معمولی باشند و می توانند مقدار قابل توجهی در هزینه های انرژی در مقایسه با لوله های فلورسنت صرفه جویی کنند.

در ادامه باید بگوییم بله ، ما می‌توانیم چراغ های مهتابی فلورسنت معمولی را به چراغ های مهتابی LED تبدیل کنیم. مهتابی های LED به اکثر اتصالات لامپ فلورسنت موجود متصل می شوند و این فرآیند ارتقاء مهتابی های قدیمی شما را بسیار ساده تر می کند. این فرآیند شامل جایگزینی مهتابی فلورسنت و استارت با یک مهتابی LED می‌باشد که بهره گیری از بهره وری انرژی، طول عمر بیشتر لامپ و سایر مزایایی است که نور مهتابی LED ارائه می دهد.

آیا می توان مهتابی فلورسنت را به مهتابی LED تبدیل کرد؟

چگونه مهتابی فلورسنت معمولی را با مهتابی LED تعویض کنیم؟

در همین ابتدا باید اشاره کنیم اگر مطمئن نیستید چگونه مهتابی فلورسنت معمولی را به مهتابی LED تبدیل کنید ، به شما توصیه می کنیم که از یک برقکار ماهر کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. برای تبدیل یک چراغ مهتابی فلورسنت معمولی به یک چراغ مهتابی LED، مراحل تعویض مهتابی زیر را دنبال کنید:

مهتابی قدیمی را بردارید

اول از همه: چراغی را که در حال تعویض هستید از منبع تغذیه جدا کنید. تلاش برای تعویض مهتابی روشن احتمالاً منجر به برق گرفتگی می شود. پس از قطع برق، مهتابی قدیمی را از اتصالات جدا کنید. مطمئن شوید که مهتابی های فلورسنت را با احتیاط جا به جا می کنید. مهتابی ها قدیمی حاوی مقادیر کمی جیوه هستند که اگرچه در استفاده معمولی مضر نیستند، اما در صورت شکستن و استنشاق ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامتی شما بگذارند. مهتابی های قدیمی را روی یک سطح صاف و خارج از مسیر قرار دهید.

بالاست و استارتر را بررسی کرده و بردارید

لامپ های فلورسنت همگی حاوی بالاست هستند که یکی از دو نوع الکترونیکی یا مغناطیسی هستند. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع بالاست در یک اتصال مهتابی گنجانده شده است، به صدای وزوز ضعیف گوش دهید یا به دنبال سوسو زدن در نور باشید. اگر می توانید این را ببینید یا بشنوید، احتمالاً یک بالاست مغناطیسی است. از طرف دیگر، با گوشی هوشمند خود از چراغ (در حالی که روشن است) عکس بگیرید. اگر تصویر به دست آمده دارای نوارها یا نوارهای سیاه در سراسر آن باشد، نور حاوی یک بالاست مغناطیسی است. اگر تصویر واضح است، پس یک بالاست الکترونیکی است.

اگر اتصالات حاوی بالاست الکترونیکی است، باید آن را جدا کنید تا از آسیب به مهتابی LED جلوگیری کنید. سیم ها را از واحد بالاست جدا کنید. دستگاه را بردارید و سیم های لخت را وصل کنید تا یک مدار تشکیل شود. اطمینان حاصل کنید که اتصالات ایمن و عایق هستند.

بسته به اتصالات و لامپ ها، یا باید یک بالاست مغناطیسی را به طور کامل جدا کنید یا دور بزنید، یا فقط استارت را بردارید (یک واحد کوچک درون اتصالات که کمی شبیه یک باتری استوانه ای 9 ولتی است). بسیاری از مهتابی های LED با خود استارت LED دارند تا نصب را آسان تر کنند. با این حال، در صورت نیاز یا تمایل به دور زدن بالاست، به شما توصیه می کنیم که از یک برقکار حرفه ای مشورت بگیرید.

تعویض مهتابی قدیمی با مهتابی LED

مهتابی LED جدید را وصل کنید

مهتابی LED جدید خود را با دقت به فیکسچر وصل کنید. لوله در یک انتها یک اتصال فاز و در طرف دیگر یک اتصال نول خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که سیم های اتصالات با این مطابقت دارند. اگر هم فاز و هم نول را به یک سر لوله LED وصل کنید، باعث اتصال کوتاه می‌شوید.

قاب مهتابی را دوباره به منبع تغذیه وصل کنید

قبل از روشن کردن لامپ، مطمئن شوید که تمام مراحل به طور کامل بررسی شده اند و هیچ سیمی شل نشده است. چراغ را روشن کنید و بررسی کنید که درست کار می کند. لامپ ها LED نباید سوسو بزنند یا وزوز کنند. اگر یکی از این موارد را تجربه کردید، دوباره چراغ را از منبع تغذیه جدا کنید و مراحل بالا را دنبال کنید. اگر نمی توانید علت تداخل را مشخص کنید، با یک برقکار تماس بگیرید.

مهتابی ال ای دی

نحوه نصب مهتابی های LED دیواری

بعد از آشنایی با مراحل تعویض مهتابی قدیمی با مهتابی ال ای دی، اکنون بیایید روند نصب لامپ های مهتابی LED را بر روی دیوار بررسی کنیم.

نحوه نصب مهتابی LED بر روی دیوار

همانند مراحلی که در بالا توضیح دادیم اگر هر کجا به مشکل برخوردید کار را به یک برقکار ماهر بسپارید. برای نصب لامپ های مهتابی LED روی دیوار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. محل مورد نظر را برای چراغ مهتابی LED روی دیوار تعیین کنید و موقعیت های نصب براکت ها یا پیچ ها را علامت بزنید.
  2. براکت ها یا پیچ های نصب را به دیوار بچسبانید، آنها را با موقعیت های علامت گذاری شده تراز کنید و از تراز بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
  3. مهتابی ها ال ای دی را با احتیاط بلند کرده و روی براکت ها یا پیچ های نصب شده آویزان کنید.
  4. چراغ را با سفت کردن هر پیچ یا قفلی که همراه فیکسچر ارائه شده است، محکم کنید.
  5. مهتابی LED را با پیروی از دستورالعمل های سازنده به منبع تغذیه وصل کنید.
  6. برق چراغ ال ای دی کلید مدار را روشن کنید و عملکرد آن را تست کنید.

نحوه نصب مهتابی های LED دیواری

خلاصه ای از نحوه تعویض و نصب مهتابی LED

با محبوبیت روزافزون فناوری LED، تبدیل لامپ های مهتابی فلورسنت معمولی به لامپ های مهتابی LED، کارایی انرژی و طول عمر بیشتری را ارائه می دهد. با دنبال کردن مراحل ذکر شده در این راهنما، می توانید با موفقیت لامپ های مهتابی LED را هم روی دیوار و هم روی سقف نصب کنید. چه به دنبال به روز رسانی وسایل روشنایی خود برای کارایی بیشتر باشید و چه صرفاً می خواهید در زیبایی شناسی تغییر ایجاد کنید، نصب لامپ های مهتابی ال ای دی راه حلی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای هر فضایی ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =

Main Menu